terapia alkoholowa 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur terapii, które wspomogą Ci w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

mam problem z alkoholem Kraków

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół znawców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie wracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, trzeba asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed zainicjowaniem leczenia postać musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga także zainicjować debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz pomocy.

Nie ma dobrego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo pobocznych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.