restauracja włoska Bianca Kraków

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską próbują równie pyszne dania – risotto, polentę czy desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są również mniej popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz potrawy z różnych części kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać trunków. Kolacja bez wyjątku powinien zawierać też trunek. Kieliszek białego wina to dla Włocha norma. Italian Cuisine in Krakow Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna mieć bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wahania warto wybrać się do restauracji, która potrafi podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film