Kraków poprawia jakość życia

Pośród licznych miast w Polsce, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w temacie sztuki i akademickim, ale również na licznych innych polach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich okresach dają poczucie, że Kraków naprawdę pnie się do przodu.
Dobre transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego załatwiono w trakcie niedawnego czasu? Wielość udogodnień i inwestycji jest spora. Bardzo pomogły w tej materii środki EU, z których Kraków często czerpie. Szybkie postępowanie w zakresie zdobywania dotacji spowodowały, że małopolska uzupełniła się o świeże drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz ciekawe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne zmiany nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami fakty. Przeciętnemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się z każdym miesiącem. Innowacje w obszarze zarządzania śmieciami, budowie i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które umożliwiają nam lepiej oraz wygodniej żyć. Kraków zmienia się też w zakresie opcji rozrywkowych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim obiektom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. Te miejsca przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych plany nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z całym województwem małopolskim. Dlatego lepiej nie użalać się tylko zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości rozwoju – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski