Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Aktualnie kobiety zwykle dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/poloznictwo-i-ginekologia

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, właśnie dlatego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być prowadzone przez profesjonalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje dużo radości, ale również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są idealne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.