hydrolaty po co

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie stosowane, bo mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku lub ewentualnie rozpuszczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dobrać według ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną skórę, jednak oraz o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.